Kamu Haberleri

Aile Bakanlığı 4 Bin ASDEP Personel Alım İlanı Neden Yayımlanmıyor?

2018 yılında verilen sözlerin 2019 yılına kalmasının ardından merakla beklenen ASDEP personel alımlarına dair henüz bir gelişme yaşanmadı. 

En az 4 bin kişilik bir alım yapılması beklenen ASDEP alımları için süreci ve alımların geleceğini Kamu İlanlari olarak haberimizde değerlendiriyoruz. 

2019 YILI ASDEP PERSONEL ALIMI BEKLENİYOR

2019 yılının merakla beklenen personel alımlarından birisi de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan personel alımları geliyor. Bakanlığın 2018 yılında personel alımı yapmaması beklentiyi artırdı. 

Ancak 2019 yılının Nisan ayının ortalarına yaklaştığımız şu günlerde söz konusu alım ilanlarına dair hiçbir gelişme yaşanmadı. 

2018 Yılında Söz Verilmişti

ASDEP personel alımları için 2018 yılında hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem o dönem Aile Bakanlığı’ndan bulunan Fatma Betül Sayan Kaya tarafından öneli sözler verilmişti. Bu sözlerde bakanlığın 4 bin personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. 

2019’da ASDEP Düzeltmesi Yapıldı

2019 yılının ilk dönemlerinde ASDEP personel alımlarına dair önemli bir gelişme yaşandı. Resmi Gazete’de ASDEP personel alımlarına dair bir düzenleme kararı yayımlandı. Bu kararda alımlar için bazı yeni bölümlerin başvuru yapabilecekleri açıklandı.

2019 İÇİN İLAN NE ZAMAN YAYIMLANIR?

Söz konusu düzenleme yapılması alımlar için ilk işaret olarak algılanmıştı. O dönem yapmış olduğumuz değerlendirmemizde alımların 2019 yılının ilk yarısında yapılacağını ön görmüştük. Yaşanan süreç doğrultusunda 2019 ASDEP alımlarının yılın ilk yarısında Mayıs – Haziran döneminde yayımlanacağını ön görüyoruz. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir