Kamu Haberleri

Aile ve Çalışma Bakanlığı 4 Bin ASDEP Alımı İçin İlan Tarihi Ne Zaman?

2018 yılından itibaren personel alımı yapılmayan alanların başında ASDEP personel alımları geliyor. 

Binlerce adayın merakla beklediği ilan ile ilgili tüm gelişmeleri ve ilanın ne zaman yayımlanacağına dair detayları değerlendirdik.

4 BİN ASDEP PERSONEL ALIM İLANI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’nın uzun süredir ASDEP personel ihtiyacı olduğu biliniyor. Bu ihtiyacın giderilmesi adına ilk çalışmalar 2018 yılında yapılmış ve o dönem bakanlık bünyesine personel alımı hazırlığı yapılmıştı. 

Söz konusu alımlar ile ilgili detaylar ise dönemin Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulmuştu. 

Bu açıklamaların üzerinden çok uzun süre geçmiş olmasına rağmen alım ilanı henüz yayımlanmadı. Bu konuda ise beklentiler 2018 yılında açıklanan rakamın dahada artırılarak alımların 2019 yılında yapılmasına döndü. 

İLAN İÇİN ÖNE ÇIKAN TARİH

2019 yılı başında da Resmi Gazete’de alımlara dair bazı düzenlemelerin yapılması ilanın kısa sürede yapılacağına işaret edildi. Ancak seçim sürecinin ağırlık kazandığı o dönemlerde ilan yayımlanmadı. 

Tüm bu gelişmelerin ardından ise 4 bin kişilik ASDEP alımlarının artık yayımlanması bekleniyor. Konuya dair ne bakanlıktan ne de Bakan Selçuk’tan açıklama gelmedi. Kamuilanlari.com olarak ise yapmış olduğumuz değerlendirmelerimizde söz konusu alım ilanının Haziran ayının ilk yarısında adaylara duyurulacağını ön görüyoruz. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir