Kamu Haberleri

AK Parti’den Ek Gösterge Yasası İçin Memurları Üzecek Açıklama

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş gündemin ana konu başlıkları hakkında açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda kendisine sorulan sorulara yanıt veren Numan Kurtulmuş konuşmasında ayrıca son dönemlerde memurların merakla beklediği ek gösterge hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

CNN Türk canlı yayınında katılmış olduğu program kapsamında gündemi ele alan Numan Kurtulmuş’un ek gösterge konusunda yapmış olduğu açıklamaları sizlerle paylaşıyoruz. 

3600 EK GÖSTERGE YASASI BÜYÜK MALİ YÜK

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş 3600 ek gösterge konusunda çalışmaların ne aşamada olduğu ve yasanın ne zaman meclise geleceği konularında önemli ifadeler kullandı. 

3600 ek gösterge yasasına dair yapmış olduğu değerlendirmelerinde, yasasının ekonomik boyutlarına değinen Numan Kurtulmuş kendisine sorulan soruya şu yanıtı verdi.

Sunucunun; “Ekonomi ile ilgili de bir torba teklif söz konusu. Ama orada 3600 ek göstergeyi göremedik. Herhalde bir süre daha çalışma yapılacak.” sorusuna.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş “Büyük bir mali yükü de getiren bir durum. O da belki şimdi değil ama sonra gündeme alınıp değerlendirilebilecek bir konudur” yanıtını verdi.

Numan Kurtulmuş’un bu açıklamasına göre 3600 ek gösterge yasası kısa süre içinde meclis gündeminde yer almayacak. 

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir