Kamu Haberleri

AK Parti’den Mülakat ve Yazılı Sınav Sınav Açıklaması: 50 Puanı İçime Sindiremedim

Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi’nin 1. bölümü üzerindeki görüşmeleri kapsamında kürsüye çıkan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin mülakat konusuna dair açıklamalarda bulundu.

50 PUANI İÇİME SİNDİREMEDİM

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, TBMM Genel Kurulu kapsamında yapmış olduğu konuşmasında, adli ve idari yargı hakim adaylığı mülakatına katılabilmek için yazılı sınavdan 50 puan almış olma konusunda konuştu. Bu puan için asgari düzeyin geçmişte 70 olduğunu ifade eden Özlem Zengin halen uygulamada olan 50 puan şartının  teklifle yeniden 70’e çekilmesini çok anlamlı bulduğunu ifade etti. 

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin Konuşması

“15 Temmuz öncesinde, maalesef mülakata çağrılması gereken sayıda muvaffak olan mezun yok. 2013’te 600 kişi alınacak, bin 800 kişinin davet edilmesi lazım, 517 kişi bu barajı geçebilmiş. Bin 500 kişi alınacak, 4 bin 500 kişinin çağrılması lazım, 2 bin 50 kişi ancak bu puanı alabilmiş. 15 Temmuz’dan önce gündeme gelmiş bir mevzu. 15 Temmuz’un hemen sonrasında da yaklaşık 4 bin hakim ve savcının ihraç edilmesi sebebiyle maalesef 50 puana çekildi. Doğrusu hiçbir zaman 50 puanı içime sindiremedim.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir