Kamu Haberleri

AK Parti Milletvekili Kiler’den Adalet Bakanlığı’na Personel Alım Açıklaması

AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir konuşmasında Adalet Bakanlığı personel alımlarına ilişkin bazı değerlendirmelerde bulunmuştu. 

Bitlis’e yapılacak olan bu personel alımlarının Bitlis’ten yapılmasını isteyen Vahit Kiler sözlerinin çarpıtıldığını ifade etti. 

AK PARTİLİ VEKİLDEN PERSONEL ALIM AÇIKLAMASI

Adalet Bakanlığı’nın 2019 yılı personel alım planlamasında Bitlis’e yapılan Cezaevi için 240 kişilik bir alım öngörüldü. Bu alımlara ilişkin AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler’de bazı açıklamalarda bulundu. Adalet Bakanlığı’nın bu alımları Bitlis’te yaşayan gençlerden yapmasını dile getiren Vahit Kiler sözlerinin arkasında olduğunu söyledi. 

“Biz KPSS’siz insanları alacağız demedik, bizim ricamızla birileri alınsın demedik. Bitlis il merkezi ve bağlı ilçelerden başvuran, puan ile şartları yeterli olan 450 kişi içerisinden, siyasi fikri ve düşünceleri gözetmeksizin 240 kişi alınsın dedik. Başka illerden gelip burada 6 ay çalıştıktan sonra tayin isteyip gitmesin dedik. Baradakiler alınsın, burada çalışsın ve burada yaşasın. Benim bakan beyden arzum ve ricam buydu.”

AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler konuşmasının sonunda Adalet Bakanı Gül’den talebinin bu olduğunu ve sözlerinin arkasında olduğunu söyledi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir