Kamu Haberleri

Akademisyenler Şehir Hastanelerinde Sözleşmeli Olarak Görev Yapabilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ankara Şehir Hastanesi’nde basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Burada Ankara Şehir Hastanelerinin çalışma prensibine dair açıklamalarda bulunan ve merak edilen soruları yanıtlayan Bakan Fahrettin Koca yeni bir uygulamanın da başlayacağını açıkladı. 

Akademisyenlerin hastanelerde görev almasına dair bir çalışma olduğunu ifade eden Bakan Koca bu kapsamda belirli üniversitelerle anlaşmalar imzalandığını bildirdi.

AKADEMİSYENLER İLE SÖZLEŞME İMZALANDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklamasında öğretim üyeleri ile kişisel sözleşmeler imzalandığını açıkladı. Bu kaspamda akademisyenlerin haftanın bir günü de olsa klinik çalışması yapabileceğini ifade eden Bakan Koca şu açıklamalarda bulundu.

“Birlikte kullanım protokolü imzaladığımız üniversiteler ve üniversitelerin öğretim üyeleriyle ilgili kurumun sorumlusu olan başhekim tarafından kişisel sözleşme yapılma dönemine de giriliyor. İlk defa, biz artık akademisyenlerle afiliye olan, birlikte kullanılan hastanelerimiz her öğretim üyesiyle kişisel sözleşme yapabilir durumdayız. Yeri geldiğinde, eğitim kaygısını da gideren, ‘ben haftanın bir günü klinik çalışma yapmak istiyorum’ diyen öğretim üyesine yapılan sözleşmeyle bunu sağlayan ama diğer zaman dilimlerini de bir şekilde hastaya yapılması gereken müdahaleyi yapma fırsatı veren bir sözleşme dönemini sağlıyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir