Kamu Haberleri

Aylık 1864 TL Maaş İle 8 İl, 17 İlçe İçin 20 İEP Meslek Kursu İlanı

İşsizlik sorunun çözümü için başlatılan en önemli projelerden bir tanesi de İş Başı Eğitim Programları (İEP). Bu programlar ile işsiz vatandaşlara çeşitli meslek gruplarından kurs imkanı sağlanıyor. 

Günlük cep harçlığı ve istihdam garantili olarak gerçekleştirilen bu kurslar için yeni gün itibariyle yeni ilanlar yayımlandı. İl il ve ilçe ilçe sizlere aktarıyoruz.

İŞTE YENİ YAYIMLANAN İEP İLANLARI

İŞKUR aracılığıyla duyurulan İş Başı Eğitim Programları 8 şehirde yapılacak. Ayrıca bazı şehirlerde ilçeler için birden fazla kurs ilanı bulunuyor. Bunun için ise Çorum için yayımlanan kurs ilanları dikkat çekiyor. Bu kapsamda kurs ilanı yayımlanan 9 şehrin listesi şu şekilde

İEP Kurs İlanı Bulunan Şehirler: Çankırı, Edirne, İzmir, İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Çorum, Muğla.

GÜNLÜK CEP HARÇLIĞI (AYLIK 1864 TL MAAŞ)

İEP kurslarına katılan adaylara çeşitli ödemeler yapılıyor. Vatandaşların durumlarına göre belirlenen bu ödemeler en 38 TL olarak ödenirken en fazla 77 TL oluyor. İEP kurslarına katılan işsizlik ödeneği alan vatandaşlara günlük 38 TL harçlık verilirken öğrenciler için bu tutar 58 TL, normal vatandaşlar için ise 77 TL. 

KURS İLANI YAYIMLANAN MESLEK GRUPLARI

İşbaşı Eğitim Programları kapsamıyla yukarıda yer alan şehirler için yayımlanan ilanlarda, eğitim verileceği açıklanan 20 farklı kurs ilanı bulunuyor. 

Bu ilanlarda çeşitli meslek gruplarından adaylara eğitimler verileceği bildirildi. Buna göre ilan metinlerinde yer alan meslek grupları şu şekilde;

Büro Memuru (Genel), Halkla İlişkiler Görevlisi, Çorap Örme Makinesi Operatörü, Karton Ve Mukavva Kutu İmal İşçisi (Makineyle) (Telle), Metal Mamuller Montaj İşçisi, Müşteri Temsilcisi, Garson (Servis Elemanı), Dokuma Konfeksiyon Makineci, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, Lojistik Operasyon Elemanı, Un İmal Ustası, Tornacı (Torna Tezgahı İşçisi), Makineci (Dikiş), Diğer Fırıncılar, Pastacılar Ve Şekerleme İmalat İşçileri, Satış Danışmanı / Uzmanı, Manikürcü-Pedikürcü, Endüstriyel Otomasyon İşçisi, Mutfak Görevlisi, Müşteri Hizmetleri Görevlisi/Asistanı.

İEP KURSLARINA KİMLER KATILABİLİR?

Türkiye İş Kurumu tarafından yürütülen İş Başı Eğitim Programlarına başvuruda bulunacak vatandaşlardan sağlanması istenilen başvuru şartlarını şunlar:

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İşbaşı Eğitim Programlarına katılacak vatandaşlar başvurularını İŞKUR Hizmet Birimleri ve İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla yapabilecekler.

İŞKUR’un Başvuru Açıklaması

İŞKUR’un web sayfasında başvuruların yeri ve zamanına ilişkin yapılan açıklama:

İEP Kurslarını İŞKUR’da görüntülemek için TIKLAYINIZ (Açılan sayfada Kurs Türünü İş Başı Eğitim Programı olarak seçin ve Ara butonuna basın)

Bu Tür Kurs İlanlarını Yakından Takip Etmek için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir