Kamu Haberleri

Aylık Maaş İle 35 İl 50 İlçe İçin Onlarca Meslek Grubundan İş Eğitim Kurs İlanı Yayımlandı

Türkiye geneli iş arayan vatandaşlar için çok sayıda ilanın yanında kurs programları da bulunuyor. 

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla ilan edilen bu kurs programları ile vatandaşlara meslek edinmeleri sağlanıyor. Ayrıca programlara katılan vatandaşlara katıldıkları kurs türlerine göre günlük hesap ile ödeme yapılıyor. 

Bu haberimizde siz okuyucularımız 35 şehir için yayımlanan kurs ilanlarını derledik. 

HANGİ KURSLAR İÇİN İLANLAR BULUNUYOR?

İŞKUR aracılığıyla çeşitli alanlarda kurslar uygulanıyor. Bu kurs çeşitli vatandaşların ve işverenlerin durumlarına göre belirleniyor. Buna göre başvuru ilanı bulunan kurs türleri ve detayları şu şekilde,

İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları, İşbaşı Eğitim Programları, Mesleki Eğitim Kursları Özel Politika Kursları, Girişimcilik Eğitim Programları, Mesleki Eğitim Kursları İstihdam Garantisiz Kurslar, Engelli Kursu Komisyon Garantili, 

İLAN BULUNAN 35 ŞEHİR VE KURS DETAYLARI

İŞKUR tarafından yayımlanan kurs ilanlarına göre 35 şehirde kurslar bulunuyor. Yukarıda yer alan kurs türlerinin birinden de olsa kurs ilanı bulunan şehirlerin listesi şunlar. 

İstanbul, Çankırı, Manisa, Burdur, Zonguldak, İzmir, Şırnak, Malatya, Sivas, Denizli, Elazığ, Aydın, Kars, Kütahya, Sinop, Niğde, Ankara, Adana, Kocaeli, Samsun, Rize, Hatay, Kayseri, Balıkesir, Kastamonu, Tekirdağ, Uşak, Isparta, Afyonkarahisar, Giresun, Nevşehir, Çorum, Batman, Bursa, Tokat.

(Bu kursların bazıları, bu şekilde 19 sayfa bulunuyor)

EN FAZLA ALIM İLANI BULUNAN İL

Yukarıda yer alan kurs türlerinden olan Girişimcilik Eğitim Programı kursları için İzmir’de çok sayıda ilan yayımlandı. Bu kadro için İşletme alanından İzmir’in ardından İstanbul içinde kurs ilanları bulunuyor. 

İzmir ile İstanbul’un ardından Bursa, Afyonkarahisar ve Hatay içinde aynı kurs türü ve meslek alanı için çok sayıda ilan bulunuyor. 

(İzmir için yayımlanan bazı ilanlar)

HANGİ MESLEK GRUPLARI İÇİN İLANLAR BULUNUYOR?

İŞKUR’da ilan edilen kurslarda yer alan bazı meslek alanları şunlar:

Sistem ve Ağ Uzmanı, Hasta Ve Yaşlı Refakatçisi, Sistem ve Ağ Uzmanı, Kadın Giyim Modelist Yardımcısı, İşletmeci, Konfeksiyon İşçisi, Çeyiz Ürünleri Hazırlama Elemanı, Tahıl Yetiştiricisi, Mermerci Ve Süsleme Taşçısı, Çoban/Sürü Yönetim Elemanı (Küçükbaş Hayvan), Çoban/Sürü Yönetim Elemanı (Büyükbaş Hayvan), Makineci (Dikiş), Yöresel Bez Dokumacısı, İlaçlamacı (Bitki Zararlıları ile Mücadele), Tığ Örgücü, Filografi Sanatçısı, Model Makineci (Dokuma Hazır Giyim ve Ev Tekstili), Bilgisayarlı Makine İmalatı / Bilgisayarlı Nümerik Kontrol (CNC / Nümerik Kontrollü Makineler (CNC) Teknisyeni

ADAYLARA HANGİ İMKANLAR SUNULUYOR?

Bu kurs programları ile adaylara kurs türüne bağlı olarak çeşitli imkanlar sunuluyor. Bunun için zaruri ihtiyaçlar günlük çeşitli miktarlarda ödemeler yapılıyor. Bu ödemeler kursa bağlı olarak günlük en az 20 TL, en fazla ise 77 TL olarak ödeniyor. Ayrıca faaliyetlere ilişkin tüm giderler İŞKUR tarafından karşılanmaktadır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

İŞKUR kurslarına başvurular İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla yapılıyor. Bunun için ise aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilir ve detaylarını inceleyebilirsiniz.

İlanlara Ulaşmak Yapmanız Gerekenler

Siz okuyucularımıza kurs arama bağlantısını aşağıda verdik. Bu bağlantı aracılığıyla,

1-) Tüm ilanlar için: Açılan sayfada hiçbir alanı doldurmadan direkt Ara butonuna basın.

2-) Şehre Göre Arama Yapın: Kendi şehrinize göre arama yapabilirsiniz. 

3-) Kurs Türüne Göre; Başvuru yapmak istediğiniz bir kurs varsa o kursa özel arama yapabilirsiniz.

Kurs ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir