Kamu Haberleri

Bakan Koca Açıklamıştı! Şehir Hastanelerine İŞKUR Aracılığıyla Personel Alımı Olacak Mı?

Sağlık Bakanlığı’nın 2019 yılı personel alım planlamasına göre KPSS puan sıralaması üstünlüğüne göre mülakatsız 30 bine yakın personel alımı olacak. Bu alımların ilk 12 kişilik bölümü ise önümüzdeki birkaç hafta içinde ilan edilecek. 

Sağlık Bakanlığı’na yapılacak bu alımların dışında ayrıca şehir hastanelerine personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. 

Geçtiğimiz dönemlerde yapılan o açıklamaların ardından konuya dair herhangi bir gelişme yaşanmadı ve ilanlar yayımlanmadı. Peki alımlar önümüzdeki süreçte yapılır mı? İşte detaylar,

ŞEHİR HASTANELERİNE PERSONEL ALIMI

Şehir Hastanelerine personel alımı konusunda açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’an gelmişti. Bakan Koca açıklamalarında şehir hastanelerine öncelikle diğer hastane personellerinden alımlar olacağını ve açık kadroların ise İŞKUR üzerinden yayımlanacak ilanlarla yapılacağını ifade etmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu konuda yapmış olduğu konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı.”Hemşire, ebelik ve yardımcı personel ile ilgili, biz her gün yeni hastaneler açıyoruz. Bu açılan hastaneler nedeniyle bizim önümüzdeki aylar, ihtiyaçlarımız zaten söz konusu olacak. Sadece Bilkent’te çalışacak kişi sayısı 12 bin olacak. Bunun 7 bini sağlık personeli. Şu an 4 bin kişi çalışıyor. Önümüzdeki ayda bununla ilgili bir planlama yapılıyor. İlanlar bu çerçevede yapılmış olacak.”

Kadrolar Bile Basında Yer Almıştı

Bu açıklamanın ardından ise şehir hastanelerine yapılacak olan personel kadroları da basında yer almıştı. 

Hasta yönlendirme ve danışma(tıbbi sekreter, resepsiyon, refakat, hasta taşıma), çağrı merkezi görevlisi, oda destek personeli, mutfak personeli(aşçı, aşçı yardımcısı, kepçeci, bulaşıkçı, meydancı, depo personeli, temizlik personeli (hastane ve hastanede temizlik süreçleri), hastane güvenliği, otopark personeli.

Şehir hastanelerine yapılacak alımların diğer hastanelerden gelecek personellerin tamamlanmasının ardından yapılması bekleniyordu. Bu personellerin geçişlerinin tamamlanmasının ardından açık kadrolara İŞKUR üzerinden yayımlanacak ilanlar ile personel alımları olacağı belirtilmişti.

Ancak son dönemlerde konuya dair ne Sağlık Bakanlığı, ne Sağlık Bakanı Fahrettin Koca nede Türkiye İş Kurumu’ndan bir açıklama gelmedi. İlanın ne zaman yayımlanacağına dair de açıklama yapılmazken Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza ilan yayımlandığı anda haber vereceğiz.

Şehir hastanelerine kısa bir süre içinde yapılacak olan o personel alım ilanlarından haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir