Kamu Haberleri

Bakan Selçuk Açıkladı: Aile Bakanlığı 4 Bin 321 Personel Alımı Yapacak

2019 yılı personel alım planlaması uzun süredir merak edilen bakanlıkların başında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı geliyordu. 

Bu konuda yapılan açıklamalar olsada adaylara net bir bilgi sunulmamıştı. Ancak bu konuda son dakika gelişmesi yaşandı. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bakanlık bünyesine yapılacak olan personel alımı detaylarını kamuoyu ile paylaştı. 

AİLE BAKANLIĞI 2019 YILI PERSONEL ALIM PLANLAMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile 4 bin 321 personel alımı yapılacağı müjdesini verdi. Bakanlığın personel alım planlamasına dair kadro detaylarını da paylaşan Zehra Zümrüt Selçuk şu bilgileri verdi. 

Aile  Bakanlığı 2019 Yılı Personel Alım Planlaması

Bakanlık bünyesine 1000 ASDEP Personeli, 1000 işçi ve 2321 Sözleşmeli Personel alımı yapılacak. Bu planlamaya dair Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un sosyal medya paylaşımı şu şekilde,


Bu yıl içerisinde ilanına çıkarak 1000’i ASDEP, 1000’i işçi, 2321’i sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4321 personel istihdamı gerçekleştireceğiz. Sosyal hizmetlerimizi daha etkin sunabilmek için çalışan ailemiz büyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir