Kamu Haberleri

Bakan Soylu Açıkladı! Renk Körlüğü Düzenlemesi Yeni Polis Alımlarına Yetişecek Mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu NTV canlı yayınında binlerce adayın merakla beklediği polis alımlarında renk körlüğü düzenlemesi konusuna dair son bilgileri aktardı. Bu kapsamda Ağustos Eylül döneminde yapılması planan yeni polis alımlarında bu şartın olup olmayacağı konusunda açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu’nun ifadeleri şu yönde.

RENK KÖRLÜĞÜ DÜZENLEMESİ YENİ ALIMLARA YETİŞECEK Mİ?

Süleyman Soylu renk körülüğü konusunda kendisine gelen talepleri hatırlattı. Bu çerçevede çok sayıda adayın kendisine renk körlüğü düzenlemesi için taleplerini ilettiğini ifade eden Soylu bu taleplerin değerlendirildiğini söyledi. Bakanlık olarak çalışmaların sürdüğünü ve Avrupa’da ki örneklerin incelendiğini ifade eden Soylu çalışma sonucunda bir karara varılacağını açıkladı.

Süleyman Soylu’nun Renk Körlüğü Açıklaması

”Kısmi renk körlüğünde ise bana da çok talep geldi. Seçimler sırasında sahada olduğumuz için bu talepleri değerlendirdik. Arkadaşlar çalışıyor, dünyada durum nasıl, Avrupada durum nasıl diye. Bir değerlendirme yapacağız. Yeni alımları yetişir mi, bilemiyorum, çalışıyoruz.”

POLİS ALIMLARINDA BOY ŞARTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ele aldığı bir diğer konu ise boy şartı oldu. Bu konuda da taleplerin olduğunu ifade eden Süleyman Soylu, değişiklik olmayacağını açıkladı. ”Ancak diğer kriterlerden olan boy konusunda esnetme yapmayacağız. Uluslararası standartlar var burada. 1,62’ye indirsek 1,58 istenecek, 1,55 istenecek bunun sonu yok.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir