Kamu Haberleri

Bakan Ziya Selçuk’tan Öğretmenlik Meslek Kanunu Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katılmış olduğu bir program kapsamında eğitim, eğitim hedefleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın çalışmaları hakkında son bilgileri aktardı. 

Bu çerçevede öğretmenlik meslek kanunu hakkında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenlere ceza ve ödül sistemi geleceğini açıkladı. 

ÖĞRETMENLERE CEZA VE ÖDÜL SİSTEMİ

Ziya Selçuk yapmış olduğu konuşmasında hakimlik, savcılık ve sağlık personellerine ilişkin yürürlükte olan meslek kanununları hatırlattı. Bu tarz bir yasanın öğretmenler içinde olması gerektiğini ifade eden Bakan Selçuk bu konuda yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Öğretmenlere ceza ve ödül gibi bazı düzenlemelerinde yer alacağını ifade eden Bakan Selçuk şu açıklamalarda bulundu.

”Hakimlik savcılık ordu personeli veya sağlık personeli bunların hepsinde meslek yasası var. DMK’ya göre bazı sınırlıklar olabiliyor. Birçok mevzuatta öğretmenlikle ilgili atıflar var ve karışmış. Bunların hepsini toplayıp, tek bir söylem oluşturmaya çalışıyoruz. Öğretmenlerin Statü ve itibarı güçlendirmemiz lazım. Öğretmenlerin kariyer basamakları konusunda eksiklikler var bunları gidermeye çalışıyoruz. Görevde yükselme, ödül, ceza gibi bir takım düzenlemeler bu meslek kanununda düzenlenecek. Bu konu yeni yasama dönemine kalabilir diye düşünüyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir