Kamu Haberleri

Başpolis Memurları için Komiser Yardımcılığı Sınav Duyurusu

Polis Akademisi Başkanlığı, Başpolis ve Kıdemli Başpolis Memurlarından Komiser Yardımcılığı kadrosuna geçiş yapmak isteyen personeller için sınav duyurusu yayımladı. 

”Başpolis Memuru ile Kıdemli Başpolis Memurlarının Komiser Yardımcılığı Eğitimi Sınav Takvim Duyurusu” başlığıyla yayımlanan basın açıklamasında sınava katılım sağlayacak personellerin hangi işlemi hangi zaman aralığında yapacaklarına ilişkin bilgi verildi. 

KOMİSER YARDIMCILIĞI EĞİTİM SINAVI DUYURUSU

Polis Akademisi Başkanlığı yapmış olduğu açıklamasında söz konusu sınav için personellerin 6 Mayıs ile 10 Mayıs arasında ön başvurularını yapacaklarını duyurdu. Önbaşvurular PBS sistemi üzerinden yapacaklar. Önbaşvurularını sisteme bildiren personeller daha sonra 13 Mayıs ile 17 Mayıs tarihleri arasında şahsen başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler.

Şahsen başvuru işlemlerinin de tamamlanmasıyla başvuruları kabul edilen Başpolis Memuru ile Kıdemli Başpolis Memurları 27 Mayıs ile 31 Mayıs tarihleri arasında sözlü sınava katılım sağlayacaklar. Sözlü sınavlarlardan başarılı olan Başpolis Memuru ile Kıdemli Başpolis Memurları daha sonra 15 ile 28 Haziran tarihleri arsında Uzaktan Eğitim Programına tabi tutulacaklar. 

Polis Akademisi Başkanlığı’nca yayımlanan sınav takvimini görserl olarak paylaşıyoruz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir