Kamu Haberleri

Bayram Öncesi Taşeron İşçilere 900 TL İkramiye Müjdesi

Çalıştıkları kurumlarda KHK kapsamında kadroya alınan taşeron işçiler, bazı mali ve sosyal haklarında sahibi olmuşlardı. 

Bu mali sosyal ve sosyal haklardan iki tanesi ise Tediye İkramiyesi ve Bayram İkramiyesi oldu. 

Bu iki ikramiye ile ekonomik açıdan rahat bir nefes alan işçiler, 2019 yılı ikramiyelerini ise Mayıs sonunda alacaklar. Bu iki ikramiyeye dair ayrıntıları da sizlerle paylaşıyoruz. 

TAŞERON İŞÇİLERE TEDİYE İKRAMİYESİ

Kadroya alınan taşeron işçilere sağlanan en önemli mali haklardan bir tanesi de tediye ikramiyesi oldu. Yılda 52 gün olarak ödenen tediye ikramiyesinde ve vergi ile prim kesintileri sonrası kalan para işçilerin hesaplarına yatırılır.

Toplu halde ödenmeyen ikramiye 4 taksik halinde işçilere verilir. İlk taksiti Ocak ayında yatırılan ikramiye için ikinci taksit Mayıs ayında hesaplarda olacak. Bayramdan önce hesaba yatırılacak ikramiye tutarı ise işçinin maaşına göre değişiyor. 

2019 yılında en az ikramiye tutarı ise asgari ücret ile çalışan kadrolu taşeron işçilere 825 TL olarak ödenecek. Bu ikramiye belediye çalışanlarına ödenmiyor.

TAŞERON İŞÇİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ

4/D statüsünde çalışan taşeron işçilerin tamamına ödenen bir dğer ikramiye ise bayram ikramiyesi. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesi işçilerin hesaplarına yatırılan ikramiye tutarı ise 2019 yılı için 75 TL. 2019 Ramazan Bayramı ikramiyesinin ödemeleri Mayıs ayı sonunda yapılacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir