Kamu Haberleri

Bedelli Askerlik Yapacak Olanlar Bekçi İlanına Başvuru Yapabilir Mi?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için ilan Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden yayımlanan bir duyuru ile adaylara duyuruldu.

İlanın yayımlanması ile birlikte uzun süredir beklenilen başvuru koşulları da netleşmiş oldu. 

Bu çerçevede adayların sağlamaları gereken askerlik şartı da belirlendi. Peki açıklanan şartlarda yer alan askerlik şartına göre, bedelli askerlik yapacak olanlar bekçi alımlarına başvuru yapabilecekler mi? İşte detaylar,

BEDELLİ ASKERLİK YAPACAKLAR BEKÇİ ALIMI BAŞVURULARI

Polis Akademisi Başkanlığı yayımladığı başvuru koşullarında askerlik şartı ile ilgili tek bir madde yayımladı. Bu maddeye göre adayların Askerlik görevini yapmış olmaları gerektiği açıklandı. Buna göre adayların bu görevi yerine getirmiş olmaları ve terhis belgelerini almış olmaları gerekiyor.

Önümüzdeki günlerde bedelli askerlik yapacak olan adaylar ise henüz vatani görevlerini yapmadıkları ve terhis belgelerini almadıkları için Bekçi alım ilanlarına başvuru yapamayacaklar. 

Sosyal Medya Kampanyası Düzenliyorlar

Bedelli olarak askerlik görevini yapacak olan adaylar Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlenen süreç içinde 21 günlük eğitimlerini tamamlayacaklar. 2020 yılına kadar uzanan celp dönemine dikkat çeken adaylar başvuru hakkı talep ediyorlar. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir