Kamu Haberleri

Bekçi Alımı Ön Sağlık Sonuçları Ne Zaman Açıklanır, Nasıl Öğrenilir?

Polis Akademisi Başkanlığı, 2019 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımına ilişkin duyurularda bulunarak adayları bilgilendiriyor. 

2019 yılı Bekçi alımları için ilanı yayımlayan kurum daha sonra alım sürecine, başvuru sonuçlarına ve evrak teslim işlemlerine ilişkin duyurular yayımlayarak adaylar yönlendirdi. 

Adayların sonraki aşama için merak ettikleri bir diğer konu ise ön sağlık sonuçları. Bekçi alımında ön sağlık işlemlerine ve sonuçlarına ilişkin Kamu İlanları değerlendirmemizi sizlerle paylaşıyoruz.

BEKÇİ ALIMI ÖN SAĞLIK SONUÇLARI

2019 yılı bekçi alımları için adaylar son olarak evrak teslimi işlemlerinde bulundular ve belirli bir zaman aralığında ön sağlık işlemlerini tamamladılar. Başvuru evraklarını kuruma veren ve sağlık kontrolünden geçen adayların bir sonraki aşaması ise yazılı sınav. 

Ancak adayların yazılı sınavdan önce ön sağlık sonuçlarının olumlu olması gerekiyor. Bunun için ise Polis Akademisi Başkanlığı bir duyuru yayımlayacak. Yayımlanacak duyuruda adayların sağlık durumlarının Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’ne incelendiğini bildirilecek ve ”çarşı ve mahalle bekçisi adayı olur veya adayı olamaz.” bir ifade yer alacak. 

Söz konusu sağlık sonuçlarının ise Mayıs ayı sonuna doğru Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla açıklanması bekleniyor. Başvuru sonuçları olumlu olan adaylar yazılı sınav için hazırlanacaklar. Kamu İlanları olarak sonuçlar açıklandığında sizlere anlık olarak aktaracağız. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir