Kamu Haberleri

Bekçi Alımı Yazılı Sınav Soruları, Cevapları, Aday Yorumları ve Soru Değerlendirmesi!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 8 bin bekçi alımı süreci yazılı sınav aşaması ile devam edildi. İl ve ilçe merkezlerinde görevlendirmek üzere 8 bin Bekçi alımı için onbinlerce aday yazılı sınava katıldılar. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen yazılı sınavda adaylara 100 soru soruldu. 

Kamu İlanları olarak Bekçi alımı yazılı sınavına katılan adaylara sorulan 100 soruyu Bekçi adayları  ile birlikte beraber değerlendiriyoruz. 

BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavı için adaylar saat 9.00’da sınava katıldılar. 100 soru için 120 dakika boyunca ter döken adaylar sınavda başarılı olmak için büyük gayret gösterdiler. 

Bu kapsamda Türkçe ( Ortaöğretim düzeyi ) 20 soru, Sosyal Bilgiler ( İlköğretim düzeyi ) 15 soru,  Fen Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15 soru, Hayat Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15 soru, Matematik ( İlköğretim düzeyi ) 15 soru ve Genel Kültür (Ortaöğretim düzeyi ) 20 soru cevaplandıran adaylar sonuçların açıklanmasını beklemeye başladılar. 

Yukarıda yer alan derslerden sorulan 100 soruda en az 50 puan almayı amaçlayan adaylar, sınav sonrası soruları merak ediyorlar. 

SORULARI BERABER DEĞERLENDİRİYORUZ?

Matematik, Türkçe, Genel Kültür, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi alanlarında sınava katılan adaylar hatırladıkları soruları ve işaretledikleri cavapları haberimizin altına yorum olarak yazıyorlar. Burada diğer adaylarla birlikte değerlendirmede bulunan adaylar sınava dair bilgi ediniyorlar. 

1-) Sınav genel itibariyle kolay mıydı, zor muydu?

2-) En zor sorular hangi alandan çıktı?

3-) Hatırladığınız soru ve işaretlediğiniz cevaplar neler?

Haberimizin altına yorum olarak yazın ve diğer adaylarla beraber tartışalım.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir