Kamu Haberleri

Bekçi Alımı Yazılı Sınavı Puan Hesaplaması ve Taban Puanlar

İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için adaylar yazılı sınav aşamasına geçtiler. 

Bekçi alımı yazılı sınavı için tüm ayrıntılar ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. MEB’in gerçekleştireceği yazılı sınavı için gözlerden kaçan detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI PUAN HESAPLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yayımlanan yazılı sınav duyurusunda, Çarşı ve Mahalle Bekçisi yazılı sınavının 13 Temmuz 2019 tarihinde yapılacağı açıklandı. Bekçi alımı yazılı sınavı ise her şehirde olmayacak. MEB sınavın 8 kent merkezinde yapılacağını duyurdu. Bu şehirler Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sivas. 

Ayrıca yazılı sınav saati ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken durum ise il ve ilçelere yapılacak olan sınavın sabah saat 9’da olacağı, köylere yapılacak 147 kişilik alım için sınavın ise saat 14.00’de yapılacağı açıklandı. Bu kapsamda sınava katılacak adaylara 100 soru sorulacak. Bu 100 soruluk sınavdan 50 puan almış adaylar başarılı sayılacak. 

Puan Hesaplaması

Söz konusu sınavın puan hesaplaması oldukça net. Adaylar yaptıkları her doğru için 1 puan alacaklar. Başarılı olmak için ise en az 50 doğru yapmaları gerekiyor. Ayrıca sınavda yanlış cevaplar doğruyu götürmeyecek.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir