Kamu Haberleri

Bekir Pakdemirli’den OGM Personel Alımı Mülakatları için Torpil Önlemi

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2019 yılı 4 bin 996 personel alım ilanı için başvuru süreci devam ediyor. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak başvuruların ardından personel alımların bir bölümü sözlü sınav esasına göre yapılacak. İlanlarda yer alan kadroların bir bölümü ise KPSS puan üstünlüğüne göre yani KPSS şartsız olacak. 

Mülakat esasına göre yapılacak alımlarda ise adayların torpil endişesi bulunuyor. Ancak bu konuda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli gerekli adımları attı

MÜLAKATLARDA TORPİL OLMAMASI İÇİN BEKİR PAKDEMİRLİ’DEN ÖNLEM

Tarım Bakanlığı mülakatlarında adayların haklarının yenmemesi için alınan önlemlerin ilki genel kültür sorularında eşit puan verilecek. Bu kapsamda edinilen bilgilerde orman mühendisine 20, orman muhafaza memuruna 15 puan verilecek.

Orman Bakanlığı personel alım ilanlarında uygulanacak mülakat sisteminde diğer bakanlıklardan farklı olarak kamera kaydının olacağı da öne sürüldü. Bunun yanında uygulamalı sınavlarda 3 derneğin gözlemli olması da bir diğer önlem. Bu kapsamda gözlemci olabilecek dernekler Orman Mühendisleri Odası, yetkili memur sendikası olan Toç Bir Sen ve Orman Muhafaza Memurları Derneği yer alıyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir