Kamu Haberleri

Belediye Memuruna 750 TL Ramazan Bayramı İkramiyesi

Tokat Belediyesi bünyesinde çalışan personellerin hakları ile ilgili bazı adımlar attı. Tokat Belediyesi ile belediyede yetkili sendika arasında bazı anlaşmalar imzalandı. Bu anlaşmalar kapsamında belediye memurlarına bayram ikramiyesi verileceği açıklandı.

Söz konusu Ramazan Bayramı İkramiyesine ilişkin açıklama ise anlaşmayı imzalayan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’ndan geldi. 

MEMURLARA 750 TL BAYRAM İKRAMİYESİ

Tokat Belediyesi ile yetkili sendika arasında 2019-2020 Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. Bu sözleşme kapsamında memurlara sağlanacak haklar hakkında bilgi verildi. Bu çerçevede memurlara kurban bayramı öncesi sağlanan ikramiye tutarı arttı. Bunun yanında daha önce verilmeyen Ramazan Bayramı ikramiyesi de bundan sonra verilecek. Bu anlaşmaya göre Tokat Belediyesi memurlara Ramazan Bayramı öncesi 750 TL, Kurban bayramı öncesi ise 1100 TL ikramiye verecek. 

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun Açıklaması

“Ayrıca bu sözleşmeye Ramazan Bayramı ödeneği konmuştur. Buna göre memur çalışanlarımıza Ramazan Bayramı öncesi 750 TL verilecektir. Memurumuzun ortalama eline geçen aylık rakam 770 TL iken; bu miktar 280 TL’lik bir artışla 1.050 TL’ye çıkmıştır”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir