Kamu Haberleri

Belediye Personeli Alım İlanları Nerede Yayımlanır, Nasıl Başvuru Yapılır?

Kamu kurumlarında çalışmak isteyen vatandaşlar belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan ilanları da araştırmaya başladılar. 

Belediyeler bünyesinde binlerce çalışanın olması ancak ilanların çok kısıtlı sayıda yayımlanması adayların dikkatini çekti. 

Peki belediye bünyesine yapılan alımlar nasıl yapılıyor?

İlanlar nerede yayımlanıyor?

Adaylar başvuruları ne zaman ve nasıl yapacaklarına dair ayrıntılar, sizlerle. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Belediye personeli alım ilanları çok çeşitli platformlar üzerinden yayımlanıyor.  Bu platformları alımların şekline ilişkin ayrıntılar şu şekilde,

Belediye personeli alım ilanları Devlet Personel Başkanlığı üzerinden, İŞKUR aracılığıyla ya da belediyelerin kendi internet sitelerinde yayımlanıyor.

Burada en az alım ilanı DPB’de yayımlanan ilanlar oluyor. DPB’de yayımlanan ilanlar genellikle KPSS puanıyla yapılan alımlardan oluşuyor. İŞKUR’da yayımlanan ilanlar ise Kurum Dışı Personel Alımı sayfası üzerinden yayımlanıyor. Bu ilanlarda KPSS şartı olmuyor. Arada sadece bir kaç tanesi KPSS puanı ile yapılıyor.

İŞKUR’da yayımlanan ilanlar hem belediye başkanlıklarının direkt alım ilanlarından hemde belediyelere bağlı birimlerin ilanlarından oluşuyor.

Belediye personeli alım ilanlarının yayımlandığı bir diğer alan kurumların kendi sitesi. Adayların özellikle kendi yaşadıkları il ve ilçe belediyelerinin internet sayfalarını takip etmelerinde fayda var. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Belediye personeli alım ilanlarına yapılacak başvurular şahsen oluyor. Çok sayıda belediye ilan yayımladığında ilan metinlerinde başvuru evraklarını da veriyor. Adaylar bu evraklarla birlikte belediyeye giderek şahsen başvuru yapıyorlar.

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Belediye personeli alım ilanlarında en dikkat çeken detay ilanlar için tanınan süre. Belediyeler ilanlarında o kadar kısa sürelerle başvuru kabul ediyorlar ki bu süreler çoğu zaman tepki gösteriyor. Öyle ki genellikle 2 gün veya 3 gün süreyle yayımlanan ilanlar arasında bazen 8 saatlik başvuru süreci tanınan ilanlar oluyor. 

Bazı belediyeler sabah 9’da ilan ettiği alımlara akşam 17.00’ye kadar başvuru yapılmasını istiyor.

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir