Kamu Haberleri

Belediye Personellerine 4/D’li İşçiler İle Birlikte 2020 Yılında Toplu Maaş Zammı Müjdesi Talep Ediliyor

Belediye Başkanlıkları bünyesinde sözleşmeli, geçici, daimi statüde çalışan çok sayıda personel bulunuyor. Bu personeller seçim döneminden önce ve sonra çalışma şartları bakımından zor süreçler yaşadılar. 

Enflasyon verilerinin bir hayli yüksek çıkması ile birlikte alınan zam oranlarının yeterli seviyede olması işçilerin ekonomik anlamda zorlanmasına neden oldu. 

Peki yaşanan bu süreçlerin ardından belediye personelleri için ne zaman maaş zammı gündeme gelecek? Haberimizde aktarıyoruz. 

BELEDİYE ÇALIŞANLARI MAAŞ ZAMMI MÜJDESİ BEKLİYOR

Belediye bünyesinde çalışanlar belediye başkanlıkları ile sendikaların anlaşmaları kapsamında zam alıyorlar. Seçimden hemen önceki ve sonraki süreçte bazı belediye başkanlıkları işçilerine çeşitli oranlarda zamlar yapmışlardı. 

Burada öne çıkan zam oranları ise 2019 yılı asgari ücret zam oranı olan yüzde 26 zam, 635 TL direkt zam, yüzde 20 ve yüzde 15 oranlarında zam olmuştu. 

Maaşlara dair en dikkat çekici zam ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağlı faaliyet gösteren belediye birim çalışanlarına yapılan 920 TL ile 1080 TL arasında ki zam olmuştu. Bu zammın ardından farklı belediyelerde çalışan personeller kendi maaşlarına da zam talebinde bulunmuşlardı. 

2020 Yılında Adım Atılacak Mı?

Beldeiye bünyesinde çalışan işçilerin maaş zammı için adım atılıp atılmayacağı konusu tamamen belediyeye bağlıdır. Ancak çalışanlar zam konusunda kamu işçileri ve taşeron işçilerde olduğu gibi genel bir toplu iş sözleşmesi zam talep ediyorlar. 

Konuya dair görüşlerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir