Kamu Haberleri

Belediye Taşeron İşçilerine 2020 Yılında Tediye İkramiyesi Ödemesi Müjdesi Gelir Mi?

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin KHK kapsamında kadroya alınmalarının ardından sağlanan en önemli mali imkanlardan bir tanesi tediye ikramiyesi ödemeleri olmuştu. 

Bu ikramiyeler yılda 52 gün olarak tüm maaş üzerinden ödeniyor. Ancak bu ödemeler sadece kamuda çalışan işçilere ödeniyor. Yani belediyelerde ve kitlerde çalışan personellere bu ödemeler yapılmıyor. 

Sık sık konuyu gündeme getiren işçiler bu konuda Çalışma Bakanlığı’ndan düzenleme bekliyorlar.

Peki bu konuda yürütülen herhangi bir çalışma var mı? 

2020 yılında belediye taşeron işçilerine bu konuda bir müjde gelir mi?

Konuya ilişkin gelişmeri Kamuilanlari.com olarak haberimizde değerlendik. İşte detaylar;

BELEDİYE İŞÇİLERİNE TEDİYE ÖDEMELERİ YAPILACAK MI?

Belediye bünyesinde çalışan işçiler, taşeron işçi sınıfından belediye bağlı şirketlerde çalışan işçiler statüsüne geçtiler. Bu kapsamda çalışanlar işçilere maaş ödemelerinin yanında farklı yardım ödemeleri yapılıyor. 

Ancak tediye ikramiyesi ödemeleri belediye işçilerine verilmiyor. Bu konuda ikramiye ödenmesini talep eden belediye işçileri, kamuda çalışan işçiler gibi 52 günlük ikramiye ödesi için düzenleme istiyorlar. Ancak bu konuda belediyelerin ve Çalışma Bakanlığı’nın bir düzenleme yapması gerekiyor. Bu konuda gündemde yer alan çalışma bulunmasa da Kamuilanlari.com olarak belediye işçilerinin bu taleplerini dlle getireceğiz.

Tediye ikramiyesi ödemeleri yılda 4 taksit halinde ödeniz. 52 gün olarak ödenen bu ikramiyeler en düşük asgari ücretli çalışanlara 792 TL olarak ödeniyor. İşçiler her taksitte 792 TL ikramiye alırlar. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir