Kamu Haberleri

Belediye Taşeron İşçilerinin Tayin, İşten Çıkarılma Maaş Zammı Sorunları

Belediyelerde çalışan işçiler taşeron düzenlemesi sonrası belediye şirketlerinde görevlendirilmişlerdi. Belediye şirketlerinde çalışan taşeron işçilerin sayısının ise 450 bin olduğu tahmin ediliyor. Binlerce vatandaşın çalıştığı bu alanda ise işçiler çok sayıda konuda mağduriyet yaşıyorlar. 

Kamu ilanları olarak taşeron işçilerin yaşadıkları o mağduriyetleri sizlerle paylaşıyoruz. 

BELEDİYE İŞÇİLERİNİN MAAŞ, TAYİN VE İŞTEN ÇIKARILMA SORUNLARI

Belediye şirketlerinde çalışan personellerin son dönemlerde yaşadıkları soruların başında tayin sorunu var. Belediyelerin doğrudan işten çıkarma yoluna gitmediği bu uygulamada, işçiler evlerinden çok uzak birimlerde görevlendiriliyorlar. Farklı birimlerinde çalışan taşeron işçilere işten çıkmaları için baskı uygulandığı da gelen iddialar arasında. Bu konuda son dönemde çok sayıda işçi böyle bir durumda kıdem tazmiantı alıp alamayacaklarını araştırmaya başladılar. 

Bu konuda uzmanlar tarafından işçilere yönelik tavsiyelerde işçilerin haklarını hukuki yoldan aramaları yönünde. 

Çalışanların yaşadığı bir diğer sorun ise maaş konusunda. Zam konusunda sıkıntı yaşayan işçilere birde verilen zamların geri alınması eklendi. Geçtiğimiz günlerde Samsun Belediyesi tarafından bir belediye şirketinde çalışan 2 binden fazla belediye çalışanının maaşına verilen yüzde 17’lik zam geri alındı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir