Kamu Haberleri

Belediyede Çalışan İşçilere TİS İle Maaşlara Zam ve Yılda İki İkramiye Müjdesi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de taşeron işçi konusunda adım atan belediyeler arasına katıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ESKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan işçilere zam ve bazı mali ile sosyal haklar verilmesi adına Belediye İş Sendikası ile sözleşmeli imzalandı. 

TAŞERON İŞÇİ MAAŞLARINA ZAM VE İKRAMİYE MÜJDESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ESKİ Genel Müdürlüğü ve Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesine dair belediyenin internet sitesinde bir basın açıklaması yapıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi taarfından yayımlanan basın açıklamasında söz konusu sözleşmenin sürecinin 2 yıllık olduğu bildirildi.

Bu sözleşmeye göre belediye işçilerine her 6 ayda bir yüzde 10 zam yapılacak. Ayrıca belediye bünyesinde çalışan taşeron işçilere maaşlarına yapılacak zam dışında 1 Mayıs İşçi Bayramında ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bayram ikramiyesi verilecek. Bunun yanında iş sözleşmesi ile 26 kuruş olan kıdem tazminatı 38 kuruşa yükseltildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan basın açıklamasında ayrıca belediyenin imzaladığı anlaşmaya dair Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce’nin ifadelerine yer verildi. Ayşe Ünlüce açıklamasında kanuni ölçülerde tüm yetkileri kullanarak herkesi mutlu edecek bir sözleşme imzaladıklarını söyledi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir