Kamu Haberleri

Belediyeden Taşeron İşçi Maaşlarına Yüzde 46 Zam Müjdesi

Taşeron işçilerin maaşlarına zam konusunda bir belediye daha adım attı. Yozgat Sorgun Belediyesi almış olduğu bir karar ile bünyesinde çalışan taşeron işçilerin maaşlarına yüzde 46 zam yapacağını duyurdu. 

TAŞERON İŞÇİLERE YÜZDE 46 ZAM

Yozgat Sorgun Belediyesi, bünyesinde görevli 220 taşeron işçi için Hizmet İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesi imzaladı. İmzalanan iş sözleşmesi çerçevesinde taşeron işçilere yüzde 46 oranında zam yapıldı. Ayrıca yapılan bu zamlara sosyal haklar dahil değil.

Yozgat Sorgun Belediyesi tarafından alınan bu karar ile belediye bünyesinde en düşük yevmiyeli personel günlük ücreti 88.70 TL’den 130 TL’ye çıkarıldı. sahada çalışan personeller için bu tutar 135 TL oldu. 

Hizmet -iş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız söz konusu anlaşma sonrası bazı açıklamalarda bulundu. İş sözleşmeli için 4 aylık bir süre zarfında görüşmeler gerçekleştirildiğini ifade eden Ferman Zararsız, anlaşmanın sonunda imzalanmasına vurgu yaptı. Konuşmasında ücret artışına da değinen Zararsız şu ifadeleri kullandı. 

”Üyelerimizin aldıkları ücret enflasyona yenik düşmüşken, işçilerimizin ücretlerine sosyal haklar hariç %46 zam yapıldı. Sorgun’un Belediye Başkanına diyorum ki, bu zor zamanlarda verilen zammı ne bu işçi unutur, nede biz. Ramazan ayına girdiğimiz şu günde siz işçilerin yüzünü güldürdünüz, Allah’ta sizin yüzünüz güldürsün”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir