Kamu Haberleri

Binali Yıldırım’dan Kadro Alamayan Taşeron İşçilere Müjde

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım kadro alamayan taşeron işçiler ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Bu konuda haksızlık olduğunu ifade eden Binali Yıldırım bu durumun düzeltileceğini söyledi. 

SÖZ VERİYORUM HAKSIZLIK GİDERİLECEK

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Belediye ve Özel İdareleri Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) ile iftarda biraraya geldi. İftar programı kapsamında bir konuşma yapan Binali Yıldırım, bir süredir unutulan konulardan olan kadro alamayan taşeron işçiler konusuna değindi. Kadro alamayan taşeron işçilerin durumunu masaya yatıran Binali Yıldırım, çok sayıda taşeron işçinin KHK ile kadroya alındığını ifade etti.

Binali Yıldırım kadroya alınmayan işçilerin de olduğunu ifade ederek bu konu hakkında şu müjdeyi verdi. 

Binali Yıldırım’ın O Açıklaması

”Bir İstanbul Büyükşehir Belediyesinde 84 bin çalışan var. Bunlardan birçoğu sözleşmeye geçti, bir kısmı taşerondan KHK ile benim başbakanlığım dönemimde çıkardığımız bir kanunla kadroya geçtiler. Ancak 30-70 hesabından dolayı bazı arkadaşlarımız bu haktan yararlanamadı. Size burada söz veriyorum, böyle adaletsizlik olmaz, aynı iş yerinde çalışanları farklı bir muameleye tabi tutulması olmaz. Bu haksızlık giderilecek. ”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir