Kamu Haberleri

Bir Ay İçerisinde İlan Edilecek 12 Sağlık Personeli Hangi Kadrolarda Olacak?

Sağlık Bakanlığı’nın 2019 yılı personel alım planlamasına göre; bakanlık yıl sonuna kadar 29 bin 687 memur alımı yapacak. 

Bu alımların çok büyük bir kısmı sağlık personeli kadrolarına olacak. Alımlara ilişkin son gelişme ise bakanlığın en yetkili ismi Fahrettin Koca’dan geldi. 

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN ALIM AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklamasında ilanın ne zaman yayımlanacağını açıkladı. Parça parça yapılacak 29 bin 687 Sağlık Personeli alımları için ilk ilan bir ay içinde adaylara duyurulacak. Bu alımlarda ise 12 bin personel alımı tamamlanacak. 

Alımlar Hangi Kadrolarda Olacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımlarına ilişkin yapılan açıklamada kadro detaylarına da yer verildi. Bakanlık 12 bin kişilik ilk alımlarda aşağıda yer alan kadro ve kontenjanlarda personel istihdam edecek.

* 6 bin 835 Hemşire (Lise ve Lisans Mezunu olmak üzere)

* 1000 Ebe 

* 3 bin Sağlık Teknikeri/Teknisyeni

Sağlık Teknisyeni için alım yapılacak branşlarda belli olurken Bakan Koca bu branşların kontenjan dağılımı açıklamadı. Alımlar ise; psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlara yapılacak. 
 

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir