Kamu Haberleri

Bu Gençlere Yazık Değil Mi! İŞKUR İMD Sonuçlarını Hala Açıklamadı

Türkiye İş Kurumu tarafından alımı gerçekleştirilecek olan ve binlerce adayın aylardır merak ettiği İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı mülakat sonuçları Mart ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde hala açıklanmadı. 

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un bu konuda yapmış oldukları açıklamaların üzerinde de aylar geçmiş olmasına rağmen sonuçlar bir türlü ilan edilmedi. 

* Peki Türkiye İş Kurumu, İMD mülakat sonuçlarını ne zaman açıklamayı düşünüyor?

Konuya ilişkin değerlendirmelerimizi ve İŞKUR Genel Müdürü Uzunkaya ile Çalışma Bakanı Selçuk açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz. 

BU GENÇLERE YAZIK DEĞİL Mİ?

2018 yılının Haziran ayında ilana çıkan o dönem başvuruları alınan İMD alımları için sözlü sınav süreci ise Eylül ayında gerçekleştirildi. Eylül ayının son 10 gününde tamamlanan mülakat sürecinin ardından ise bu sonuçların açıklanması bekleniyor. 

Binlerce adayın katıldığı mülakat sınavlarının ardından aylar geçmiş olması adayları oldukça mağdur etti. Öyle ki yaklaşık 6 aydır mülakat sonuçlarını bekleyen adaylar kariyer planlaması konusunda oldukça büyük sıkıntı yaşıyorlar. 

Bu konuya dair tepkiler İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a kadar iletilmişti. 

Cafer Uzunkaya Kasım ayında yapmış olduğu açıklamasında sonuçların 2018 yılının Aralık ayında açıklanacağını duyurmuştu. Bakan Selçuk ise Ocak ayında yapmış olduğu açıklamasında değerlendirmelerin tamamlandığını ve sonuçların kısa sürede ilan edileceğini söylemişti. 

EN KISA ZAMANDA SONUÇLARIN AÇIKLANMASI GEREKİYOR

İş ve Meslek Danışmanı alımı mülakat sonuçlarının açıklanmaması binlerce adayı mağdur etmekte ve bu mağduriyet devam etmekte. Bu kapsamda İŞKUR en kısa zamanda sonuçları açıklamalıdır. 

Sonuçlar açıklandığında anında haberdar olmak için bizleri takip edin.

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir