Kamu Haberleri

Çalışma Bakanı Duyurdu! Hükümetin Memur Zammı Teklifi Yükseldi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Zehra Zümrüt Selçuk ile Memur Sen Konfederasyonu Başkanı Ali Yalçın toplu sözleşme kapsamında bir görüşme gerçekleştirdiler. Bu çerçevede talep edilen ve teklif edilen zam konularına dair konular ele alınırken daha öncede verilen teklif yenilendi. 

HÜKÜMETİN ZAM  TEKLİFİ YENİLENDİ

Söz konusu toplantı sonrası ele alınan zam görüşmeleri ile ilgili hem Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Zehra Zümrüt Selçuk’tan hemde Memur Sen Konfederasyonu Başkanı Ali Yalçın’dan açıklama geldi. 

Çalışma Bakanı Selçuk kendi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımında gerçekleştirilen toplantıyı hatırlattı ve verilen yeni teklifi açıkladı. 

Bakan Selçuk paylaşımında şu ifadeleri kullandı. ”5. Toplu Sözleşme Görüşmelerinde komisyon raporlarının ara değerlendirilmesinin ardından Kamu Sendikaları Heyeti Başkanı Ali Yalçın ile görüştük.Teklifimiz 2020 I. altı ay %4 + enf. farkı II altı ay %4 + enf. farkı 2021 I. altı ay %3 + enf. farkı II.altı ay %3 + enf. farkı.”

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’da söz konusu toplantı sonrası şu bilgileri paylaştı. 

”Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Zehra Zümrüt Selçuk, Kamu İşvereni Heyet Başkanı olarak 2020 yılı için %.4+%4 ve 2021 yılı için %3+%3 şeklindeki Hükümetin yeni teklifini iletti. Bu teklifle birlikte, son oturumda sunulan teklifin üzerine 2 puan daha eklenmiş oldu.”

Ali Yalçın paylaşımlarında ayrıca artırılan tekife dair genel kurulda bir görüşme yapacaklarını bu görüşme sonrası basın toplantısı düzenleyeceklerini açıkladı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir