Kamu Haberleri

Çalışma Bakanı Selçuk: 2 bin 500 Engelli Memur Ataması Yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TBMM Genel Kurulunda, bakanlığının 2019 yılı bütçesi görüşmeleri kapsamında bir konuşma yaptı. Bu kapsamda merak edilen konulara dair açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk engelli memur atamasına dair bilgi verdi. 

BAKAN SELÇUK’TAN ENGELLİ MEMUR ATAMASI AÇIKLAMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2019 yılı bütçesine ilişkin konuşma çerçevesinde engelli memur atamalarının ne zaman ve nasıl olacağına dair şu ifadeleri kullandı. “24 Aralık tarihinde 2 bin 500 engelli kardeşimizin daha atama kurasını yapacağız.”

ASDEP ÇALIŞMALARI

Bakan Selçuk konuşmasının bir bölümünde ise ASDEP çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bakan Selçuk bu konuda Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ile sosyal politika uygulamalarında talepten ziyade ihtiyaçların yerinde tespitini ve çözümünü içeren arz odaklı bir hizmet anlayışına geçerek sosyal yardım ve hizmetlerde yeni bir dönem başlattıklarını ifade etti. ASDEP personellerinin şuan ki sürece kadar 2.5 milyon vatandaşla görüştüklerini ifade eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

“Hem Sosyal Hizmet Merkezi sayımızı hem de ASDEP personel sayımızı artırarak hizmetlerimizi daha da yaygınlaştırmaya ve ziyaret edilen hane sayısını 2019’da muhtarlarımızın desteğini alarak 2 milyonun üzerine çıkaracağız.”

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir