Kamu Haberleri

Çalışma Bakanı Selçuk Kamu İşçileri İçin Hükümetin Zam Teklifini Açıklayacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri kapsamında gerçekleştirilen zam görüşmelerine dair çok önemli bir açıklamada bulundu. 

Çalışma Bakanlığı ile Türk İş Sendikası arasında gerçekleştirilen görüşmelerde işçi tarafı taleplerini hükümete sunmuştu. Çalışma Bakanı Selçuk yapmış olduğu son açıklama ile hükümetin teklifini açıklayacaklarını duyurdu. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk zam teklifine dair konuşmasında, bugün saat 15.00’te Türk-İş heyetini davet ederek kamu işçileri için zam tekliflerini ileteceklerini duyurdu.

HÜKÜMET TEKLİFİNİ AÇIKLIYOR

Kamu İşçileri için faha önceden gerçekleştirilen görüşmelerde TÜRK İş Sendikası taleplerini sunmuştu. Türk İş zam talebinde tüm kamu işçilerine seyyanen brüt 300 TL zam. Bu zamma ek olarak ilk altı ay yüzde 15, iki, üç ve dördüncü altı aylarda da enflasyon artı 3 puan refah payı istedi. Zam taleplerine ek olarak Türk İş Sendikası hükümetten her yılın Mayıs ayında ödenmek üzere 1500 TL ikramiye ödenmesini talep etti.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir