Kamu Haberleri

Çalışma Bakanı Selçuk’tan Kamu İşçileri İçin TİS ve Zam Açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan başkanlığındaki Hak-İş heyeti ile bir görüşme gerçekleştirdi. 

Çalışma Bakanlığı’ndan gerçekleştirilen görüşme de halen görüşmeleri devam eden Toplu İş Sözleşmesi süreci ele alındı. 

ÇALIŞMA BAKANI SELÇUK’TAN TİS AÇIKLAMASI

Hak İş Sendikası kamu kurumlarında çalışan kamu işçileri zam ve diğer sosyal hak taleplerini Çalışma Bakanı Selçuk’a ilettiler. 

Kamuda çalışan 61 işçiyi yakından ilgilendiren bu talep listesinde; brüt maaşı 4 bin 250 TL’den az  olan çalışanların maaşlarının bu seviyeye çıkarılması, tüm çalışanlara seyyanen aylık 360 TL iyileştirme, ilk altı ay yüzde 15 zam, diğer 3 dönem enflasyon oranı artı yüzde 5 zam ve bir defa yapılan ek ödemelerin 1250 TL olarak iki defa yapılması, maddeleri bulunuyor. 

Hak İş Sendikası’nın bu talepleri karşısında ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk şu açıklamada bulundu.

“Çalışma hayatında işveren ve işçilerimizin bir araya gelerek ortak bir noktada buluştuğu her çözüm çok değerli oluyor. 2019-2020 dönemini kapsayacak Kamu Toplu İş Sözleşmeleri’ni de bu anlayışla ele alıyoruz. Kamu Toplu İş Sözleşmeleri’nde tüm tarafları dinleyerek varacağımız sonuç, adil bir sonuç olacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir