Kamu Haberleri

Çalışma Bakanı Selçuk’tan Kamuya Şehit Yakını ve Gazi Ataması Açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kamuya personel atamaların konusunda atılan adımlara ilişkin bilgiler verdi.

Bu çerçevede özellikle şehit yakını ve gazi atamalarına dair bilgi veren Bakan Selçuk, kısa zaman içeriisnde yeni atamaların olacağını duyurdu.

KAMUYA ŞEHİT YAKINI VE GAZİ ATAMALARI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk atama konusuna ilişkin yapmış olduğu açıklamasında kamuya şehit yakını ve gazi atamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla sürekli iyileştirmeler yapıldığını ifade etti. Bu konuda yapılan düzenlemeler hakkında bilgi veren Bakan Selçuk atamaların yılda bir defa yerine yıl içinde sürekli yapılacağını duyurdu.

Atamaların hangi kadrolarda nasıl olduğuna ilişkin de açıklamalarda bulunan Bakan Zehra Selçuk hak sahiplerinin artık öğretmen, hemşire, mühendis gibi kadrolara atandığını ifade etti. Bu konuda birde müjde veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 19 Eylül’de çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına 425 şehit yakını ve gazinin ataması yapacağını duyurdu. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir