Kamu Haberleri

Çalışma Bakanlığı’ndan SÇP Bilgilendirmesi: Başvuru Tarihleri ve İşlemleri

Üniversite öğrencilerinin yaz aylarında kamuda çalışmaları adına Sosyal Çalışma Program (SÇP) başvuruları başladı. Türkiye İş Kurumu aracılığıyla gerçekleştirilecek başvurular için bakanlık adayları bilgilendirdi.

Bu kapsamda öğrencilerin yapacakları işlemleri, SÇP başvuru tarihlerine ve öğrencilerin hangi alanlarda işe başlayacaklarına dair bilgiler veren bakanlığın duyuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

ÇALIŞMA BAKANLIĞI’NDAN SÇP PAYLAŞIMI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, Sosyal Çalışma Programı başvurularının 25 Haziran tarihi itibariyle başladığı belirtildi. Uygulama için son başvuru tarihini de açıklayan Çalışma Bakanlığı adayların 28 Haziran tarihine kadar başvurularını yapabileceklerini duyurdu. Başvuruların tamamlanmasının ardından ise kura işlemleri 5 Temmuz tarihinde tamamlanacak. 

Başvuru Koşulları

Sosyal Çalıuşma Programı ile yaz aylarında kamu kurumlarında görev almak öğrenciler aşağıda yer alan koşullara haiz olmak zorundalar. 

18 yaşını doldurmak, Öğrencilik aktif kaydı olmak, Başka bir yerde çalışmıyor olmak veya staj yapmıyor olmak, Bahar dönemi dersleri bitmiş olmak, Yaz dönemi ders almamak, Genel akademik not ortalamasının 2’nin üzerinde olması. 

SÇP ilanlarına başvurular İŞKUR’un internet sitesi üzerinden yada İŞKUR Hizmet Birimlerinden yapılacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir