Kamu Haberleri

Çalışma Bakanlığı Personelleri İçin Yurt Dışı Görevlendirmesi Düzenlemesi

Resmi Gazete’nin 22 Ocak tarihli sayısında ”Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personelinin Yurt Dışında Sürekli Göreve Atanmasına İlişkin Yönetmeliğin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik” yayımlandı. Söz konusu yönetmelikle bakanlık personellerinin yurt dışı görevlendirmelerinde uygulanacak esaslar yer aldı. 

Resmi Gazete’nin 30663 sayılı sayısında yer alan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personellerine yönelik yayımlanan kararın detayları;

RESMİ GAZETE’DE YER ALAN KARAR

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personelinin Yurt Dışında Sürekli Göreve Atanmasına İlişkin Yönetmeliğin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik esasınca; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personelleri yurt dışında sürekli görevlere atanamayacak. Bu düzenleme ile sürekli görevlendirme sona erdi. 

İşte Karar Metni;

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından:

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI PERSONELİNİN YURT DIŞINDA SÜREKLİ GÖREVE ATANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİĞİN YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 2/5/2015 tarihli ve 29343 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Personelinin Yurt Dışında Sürekli Göreve Atanmasına İlişkin Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı yürütür.

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir