Kamu Haberleri

Çevre Bakanlığı 2019 Yılı Görevde Yükselme Sınav Duyurusu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde görevli personeller için Görevde Yükselme Sınavı düzenleyeceğini açıkladı. ”Yerel Yönetimler Personelinin 2019 Yılı Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Sınavı” başlığıyla yayımlanan sınav duyurusunda yer alan detaylar şu şekilde,

ÇEVRE BAKANLIĞI’NDAN GÖREVDE YÜKSELME SINAVI DUYURUSU

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninde, Mahalli İdareler Personellerine 2019 yılında yapılacak yerel yönetim personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına dair bilgiler verildi. Bakanlık tarafından yayımlanan sınav duyurusunda, sınav takvimi çizelgesi, Görevde yükselme sınav konuları ve Unvan değişikliği sınav konularına dair açıklamalarda bulunuldu.

Söz konusu sınava dair yapılan açıklamalarda; Yerel yönetim personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirileceği açıklandı. Sınava kimlerin katılabileceği noktasında yapılan açıklamada, ”Yerel yönetim personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına Valiliklerin Bakanlığımıza göndereceği listelerde yer alan personel katılabilecektir.” ifadeleri kullanıldı.  

Kayıt İşlemleri Açıklaması

Kayıt İşlemleri:

a) Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler e-Sertifika Programına kayıtlar 17.06.2019 – 05.07.2019 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecektir.

b) Adaylar, http://esertifika.anadolu.edu.tr adresinde kayıt başvuru formunu dolduracaklar, fotoğraflarını sisteme yükleyecekler ve başvuru formunun doğruluğunu onaylayacaklardır.

c) Adaylar, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler e-Sertifika Programına katılım ücreti olan 100 TL’yi kayıt başvuru formunda belirtilen banka hesabına yatıracaklardır.

Kamu Haberlerinden Anında Haberdar Olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir