Kamu Haberleri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2019 Yılı Unvan Değişikliği Sınavı

2019 yılı için Unvan Değişikliği Sınavı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımladı. 

Bakanlık tarafından yayımlanan unvan değişikliği sınav duyurusunda şu ifadeler yer aldı. 

”Bakanlığımızda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi kapsamında görev yapmakta olan personele “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” esaslarına göre Unvan Değişikliği Sınavı yapılacaktır.”

ÇEVRE BAKANLIĞI UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI

Çevre Bakanlığı tarafından yayımlanan sınav ilan metninde, bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan ve aşağıda yer alan kadrolar için unvan değişikliği sınavı düzenleneceği bildirildi.

Bakanlık boş kadroları şu şekilde ilan etti: avukat, biyolog, ekonomist, fizikçi, istatistikçi, kimyager, kütüphaneci, matematikçi, mimar, mühendis, sağlık teknikeri, sosyolog, şehir plancısı, tekniker ve teknisyen.

Unvan değişikliği sınavına katılacak adaylara yönelik yayımlanan kılavuzda başvuru şartları şöyle açıklandı. ”Sınav tarihi itibariyle Bakanlığımızda çalışıyor olmak. Asli memurluğa atanmış olmak.” Bu şartlara ek olarak aşağıda yer alan görselde ki özel şartlarında sağlanması gerekiyor. 

Sınav Başvuruları

Sınava başvuruda bulunacak personeller başvurularını 13 Mayıs atrihine kadar yapacaklar. Başvurular bakanlığın ilgili sayfası üzerinden elektronik olarak yapılacak. Adaylar sınav başvuru ücreti olarak 235 TL ücret yatıracaklar. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir