Kamu Haberleri

CHP: Acil 200 Bin Öğretmen Ataması Yapılsın, Ücretli Sözleşmeli Kaldırılsın

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Parti Genel Merkezinde bir basın düzenledi. 

Düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin konular ele alınırken kamuya yapılan atamalar ve öğretmen konuları da gündeme geldi. 

Bu çerçevede yapılması gerekenle rkonusunda açıklamalarda bulunan Yıldırım Kaya, 200 bin öğretmen ataması yapılmasını talep etti. 

200 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILSIN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya yapmış olduğu konuşmasının başında yeni eğitim yılının başladığını hatırlattı. Bu çerçevede konunun ekonomi bölümünü ele alan Yıldırım Kaya açıklamasında bir öğrencinin başlangıç giderinin 1198 TL olduğunu duyurdu.

Bu rakamın 2018-2019 yılına göre yüzde 14 arttığını ifade eden Yıldırım Kaya konuşmasında bu oran ile memur maaşlarına yapılan yüzde 8’lik zammı kıyasladı. Konuşmasının devamında öğretmenlik mesleği ile ilgili sorunlara dikkat çeken Yıldırım Kaya “sözleşmeli-ücretli” öğretmen ayrımını kaldırılması çağrısında bulundu. 

Basın toplantısında öğretmen atamaları ile ilgili de taleplerini dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya Milli Eğitim Bakanlığı’nın acil olarak 200 bin öğretmen ataması yapması gerektiğini söyledi. Açıklamalarında ayrıca engelli öğretmen ataması konusuna değinen CHP’li Vekil 950 engelli öğretmen alımlarının olması gerektiğini de ifade etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir