Kamu Haberleri

CHP’den 3600 EK Gösterge Açıklaması: Konuyu Gündemde Tutacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2018 yılı genel seçimleri öncesinde söz verdiği 3600 ek gösterge konusuna dair Cumhuriyet Halk Partisi’nden açıklama geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba tarafından yapılan açıklamalarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ek gösterge için söz verdiğini hatırlatan Veli Ağbaba bu sözün yerine getirilmediğini ifade etti. 

CHP’DEN EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya’da partisinin il başkanlığında bazı açıklamalarda bulundu. Kamu gündeminin merak ettiği konulara dair değerlendirmelerde bulunan Veli Ağbaba, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve 3600 ek gösterge konularına dair son gelişmeleri yorumladı. 

Bu çerçevede 3600 ek göstergenin seçim vaadi olmasına rağmen halen çıkarılmadığını ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba şu ifadeleri kullandı. 

”Seçim öncesinde vaat ettikleri 3600 ek gösterge meselesinin de bizzat takipçisiyim. Hemşireye, Polise, Din görevlisine, Astsubaylara, Öğretmenlere, İnfaz Koruma Memurlarına ek göstergenin 3600 olması için mücadelemi sürdüreceğim. Bu meseleyi sürekli olarak gündem tutacağım.”

Veli Ağbaba EYT konusunda yaptığı açıklamasında da EYT Yasası için çalışmaların devam ettiğini ifade etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir