Kamu Haberleri

CHP’den Hükümete Kamuya Personel Alımlarında Mülakat Tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Serkan Topal, TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yaparak kamuya personel alımları konusuna değindi. 

Bu kapsamda Kamu Personeli Seçme Sınavına dair açıklamalarda bulunan Serkan Topal, mülakat sistemine tepki gösterdi ve hükümete karşı eleştirilerde bulundu. 

HÜKÜMETE KPSS VE MÜLAKAT ELEŞTİRİSİ

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal kendisine ait sosyal medya hesabından, TBMM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmayı paylaştı. 

Konuşmasında kamuda çalışmak isteyen adayların mülakat aşamasından şikayetçi olduklarını ve bu konuda ciddi iddialar olduğunu ifade eden Serkan Topal şu açıklamada bulundu. 

“İktidara sesleniyorum: Kamuda işe yerleştirmeleri puan esasına göre yapıyor musunuz? Kamuoyunda dile getirilen, düşük puanlıların yerleştirildiği iddialarının nedeni nedir? KPSS, merkezî bir yerleştirme sınavı ise neden hâlâ mülakat yapıyorsunuz? Bu mülakatlar devam edecekse açılımı “Kamu Personeli Seçme Sınavı” olan KPSS’nin adını değiştirin “Mülakata Çağırma Sınavı” olarak koyun çünkü yaptığınız uygulamayla bu sınavlar yerleştirme değil, gençlerin hayalleriyle oynama sınavına dönüşmüştür. Emek hırsızlığı yapmak iktidarın görevi olmamalıdır. Hak edenin hakkını verin lütfen.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir