Kamu Haberleri

CHP’den Köy Okulları Açılsın Oralara Öğretmen Ataması Yapılsın Talebi

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Adana’nın Seyhan ilçesinde bazı etkinliklere katıldı. Burada vatandaşlarla muhtarlarla buluşan Müzeyyen Şevkin burada bir konuşma yaptı. 

Konuşmasında vatandaşların ve muhtarların yaşadığı sorunlara değinen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Şevkin bu konular hakkında yapılması gereken konular hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

KÖY OKULLARINA ÖĞRETMEN ATAMASI TALEBİ

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin yapmış olduğu konuşmanın bir bölümünde ise öğretmen ataması konusuna değindi. Bu çerçevede taşımalı eğitim sistemini eleştiren Müzeyyen Şevkin, taşımalı eğitim sisteminin öğrenciler için tehlikeli aileler için ise külfet olduğunu ifade etti.

Bunun için köy okullarının yeniden açılmasını talep eden CHP’li Vekil Müzeyyen Şevkin bu okullara öğretmen talep etti. CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin’in öğretemen ataması konusunda yapmış olduğu açıklamaları.

“Öğretmen olarak atanmayı bekleyen gençlerimiz dururken köy okullarının kapatılması, taşımalı eğitim gibi son derece sakıncalı bir sisteme geçilmesi eğitime vurulmuş büyük bir darbe niteliğindedir. Her yıl fakültelerden mezun olan yeni öğretmenlerimiz işsizlikle karşı karşıya kalıyor. Bu sayı katlanarak artıyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir