Kamu Haberleri

CHP’den Tarım Bakanına Atama Tepkisi! 10 Bin 551 Kişilik Alım Sözünüzü Tutun

Kamu gündeminin en önemli konu başlıklarından birisi Tarım ve Orman Bakanlığı’na personel alımları. 

Tarım Bakanlığı bünyesine 2 yıldan beri atamama olmaması ve bundan sonraki süreçte de kalabalık bir alım olmayacağının açıklanmasına CHP’den tepki geldi.

CHP’DEN TARIM BAKANLIĞI’NIN PERSONEL ALIMI YAPMAMASINA TEPKİ

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut tarafından yapılan basın açıklamasında ele alınan konulardan birisi Tarım Bakanlığı için söz verilen 10 bin 551 kişilik alımlar, oldu.

Eski tarım bakanı tarafından verilen ancak yerine getirilemeyen 10 bin 551 kişilik personel alımlarının yerine getirilmesine talep eden CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut şu açıklamada bulundu. 

”Tarımsal üretimin desteklenmesi, ithalatçı politikalardan vazgeçilmesi, ürün planlamasının yapılması ve yöneticilerin tarımın içinden gelen ve meslek deneyimi olan kişilerden tercih edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde hobileri arasında dahi tarımsal faaliyetler olmayan yöneticilerle tarımın yükselmesi, yücelmesi mümkün olmayacaktır. Tarladan sofraya tarımın tüm halkalarını Ziraat Mühendisleri, Gıda, Su ürünleri Mühendisleri ile Veteriner hekimler yönetmeli, onlar hizmet vermelidirler. 17 yıldır ülkeyi yöneten AKP kendi sözüne sahip çıkmalı ve 10 bin 551 atama sözünü yerine getirmelidir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir