Kamu Haberleri

CHP Milletvekili Çelebi: Spor Bakanlığı 3 Bin 200 Personel Alımı Şaibeli, Liyakata Uyulmadı

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine 3 bin 200 personel alımı için ilana çıkılmıştı. Söz konusu bu alımlar için ise tüm süreç nihayete ermişti. 

Bu alımların yeniden gündeme gelmesi ise CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ile oldu.

CHP Milletvekili Çelebi, Meclis’te yapmış olduğu bir konuşmasında söz konusu Spor Bakanlığı personel alımı konusuna değindi. Alımlarda şaibe olduğu ifadesini kullanan Mehmet Ali Çelebi, Spor Bakanlığı’na eleştirilerde bulundu. 

SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMLARINDA LİYAKATA UYULMADI AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi konuşmasında ki ifadelerine bir örnek vererek durumu açıkladı. Spor Bakanlığı 3 bin 200 personel alımında Bursa için futbol antrenörlüğü için kadro açıldığını ifade eden Mehmet Ali Çelebi, bu kadroya iki başvuru olduğunu burada haksızlık olduğunu ima etti. 

CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin Meclis’te Yapmış Olduğu Açıklama

“Gençlik ve Spor Bakanlığı 3.200 sözleşmeli personel almıştı, alımların hepsi şaibeli. Bursa’da futbol antrenörlüğü için 2 kişi başvurdu, birisi on yıllık futbolcu, on yıllık futbol antrenörü, KPSS’den 61 alan Tolga Hocaydı; diğeri KPSS’den daha düşük, 51 alan, güreşçi, Hamza Yerlikaya’dan referanslıydı. Liyakate uymadınız, güreşçiden futbol antrenörü yaptınız. Bitmedi. Şimdi ne oldu? Futbol antrenörü yapılan bu arkadaş geçici görevlendirmeyle güreşe devam ediyor. Futbol antrenörü kadrosu dolu ama işi yapan yok. Spor Bakanına sesleniyorum: Orası babanızın çiftliği değil; orası milletin bakanlığı, milletin hak eden evlatları orada olacak. Sorum şu: Hak yeme alışkanlığınızı ne zaman terk edeceksiniz?”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir