Kamu Haberleri

CHP Okullarda Çalışan İşçilerin Yaz Döneminde İşten Çıkarılmamasını Talep Etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevli işçilerin çalışma durumlarına dair yazılı açıklama yayımladı. İşçilerin yaz döneminde 2 aylığına işten çıkarılmamalarını talep eden Veli Ağbaba bu işçilerin işten çıkarılmaları durumda yaşayacakları mağduriyetlere değindi. 

İŞÇİLER YAZ DÖNEMİNDE İŞTEN ÇIKARILMASINLAR TALEBİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba yapmış olduğu yazılı açıklamasında taşeron işçiler için yapılan düzenlemeyi hatırlattı. Bu kapsamda 2018 yılında atılan adımları değerlendiren Veli Ağbaba, geçtiğimiz yıl okullardaki işçilerin yazın çalıştıklarını hatırlattı.

2019 yılı için böyle bir karar alınmadığını ifade eden Veli Ağbaba, işçilerin işten çıkarılmaları durumunda çeşitli ekonomik sıkıntılar yaşayacaklarını söyledi. Yaklaşık 32 bin işçinin işten çıkarılacağını dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı bu işçilerin 2 aylık sürede iş bulamayacaklarını söyledi.

”32 bin işçimiz, 2 ay boyunca işsiz kalacak ve işe başlayacakları 15 Ağustos tarihini bekleyecek. Ekonomi bu durumdayken, enflasyon her geçen gün daha da yükselirken bu işçileri işten çıkarmak, ‘Bugün git, 2 ay sonra gel’ demek sosyal devlet ilkesiyle bağdaşmamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı bir an önce işçilerimizin beklediği müjdeli haberi vermeli ve iş akitlerinin 14 Haziran’da feshedilmeyeceğini açıklamalıdır. Hem hukuken hem vicdanen yapılması gereken budur.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir