Kamu Haberleri

CTE En Az Lise Mezunu İnfaz Koruma Memuru Alımı Adım Adım Başvuru İşlemleri

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında en fazla alımın yapılacağı kadro İnfaz Koruma Memuru kadrosu oldu. 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan alımlar için başvuru süreci için zama daralırken halen başvuruda bulunmayan adaylar için yapılacak işlemleri sırasıyla aktarıyoruz. 

İNFAZ KORUMA MEMURU ALIMI İÇİN SAĞLANMASI GEREKEN BAŞVURU ŞARTLARI

Adalet Bakanlığı personel alım ilanında yer alan bilgilere göre, İnfaz Koruma Memuru olmak için adayların sağlamaları gereken koşullar arasında en dikkat çekici olanları, boy – kilo şartı, KPSS şartı ve öğrenim şartı oldu. 

Bakanlık bu kadro için adayların genel memur alım şartlarının dışında aşağıda yer alan özel şartlara haiz olmalarını istiyor. 

* İlan için adayların öncelikle öğrenim şartını sağlaması gerekiyor. Öğrenim şartına göre alımlara lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuruda bulunabilecekler. 

* İkinci önemli şart ise adayların KPSS puanları. Bakanlık adayların KPSS’den en az 70 puana sahip olmaları gerektiğini bildirdi.

* Diğer önemli bir koşul ise boy kilo şartı. Bu şartta erkek adayların en az 170 cm olması, kadın adayların ise 160 cm olması gerektiği belirtildi. 

* Boy kilo endeksi şartı. Burada formül artı için 13, eksi için 17. Yani 1.70 boyundaki bir adayın en fazla 83 kilo, en az 53 kilo olması gerekiyor.

ADIM ADIM BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adalet Bakanlığı CTE İnfaz Koruma Memuru alımı için başvuru süreci 16 Temmuz’da sona erecek. Bu süre zarfına kadar öncelikle adaylar başvuru evraklarını tamamlayacaklar. Bu evrakları tamamlayan adaylar bulundukları illerdeki adliyelere gidip başvurularını yapacaklar.

Adayların teslim edeceği evrak listesi; Öncelikle Adalet Bakanlığı CTE’nin internet sitesinde yer alan başvuru formu. Bu formu dolduran adaylar bu belgenin yanına öğrenim durumu belgesi, erkek adaylar için askerlik belgesi, KPSS sınav sonuç belgesini ekleyecekler.

CTE İlanına dair detaylar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir