Kamu Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘4 Bin ASDEP Personel Alımı Ne Zaman Olacak?’ Sorusu

ASDEP personel alım ilanının yayımlanması binlerce aday tarafından merakla bekleniyor. Bu konuda 2018 yılında alım yapılacağının açıklanması ve alımların yapılmaması beklentileri artırmıştı. 

Bu kapsamda; Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesine yapılacak olan 4 bin personel alımına dair en yetkili isimden önemli açıklamalar geldi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ASDEP AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle biraraya geldiği bir etkinlik kapsamında, gençlerin sorularını yanıtladı. Gündeme, siyaset dünyasına ve ekonomiye dair açıklamaların yapıldığı bu etkinlikte gündeme gelen bir diğer konu başlığı ASDEP personel alımları oldu. 

Bir gencin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a konuyu hatırlatması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan sürecin ne aşamada olduğuna dair açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yöneltilen ASDEP personel alımı sorusu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanıtı. 

İşte O Soru – Cevap

Soru: “ASDEP’le ilgili olarak 2018 yılında, sizin 4 bin alım yapılacağı şeklinde bir açıklamanız oldu. ASDEP dolaysıyla ailelere psikoojik çok güzel destekler sunuluyor. Ama bu 4 bin kişinin alımı hala yapılmadı. Bununla ilgili bir çalışma yürütülüyor mu?”

Cevap: “Şuanda bir çalışmanın olduğunu biliyorum ama hangi safhada olduğunu bilmiyorum. Onu da inşallah Zehra hanımdan öğreniriz ve neticeyi sizlerle paylaşırız. Özel kalem de bunun notu almıştır. ASDEP ile ilgili 4 bin kişinin alım konusunu Zehra hanımla görüşün içerde, bakalım ne safhada”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir