Kamu Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 657 Sayılı Kanun ve Memurluktan Atma Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘İşin Geleceği’ konferasına katıldı. Burada seçim sonuçlarına dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündemi de değerlendirdi.

Konuşmasında son günlerde basında yer alan sendika değişikliği iddiaları ile işten çıkarma iddialarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya dair sert ifadelerde bulundu. 

SİZİ MEMURLUKTAN ATAMAZLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamu gündemine dair ifadelerinde Memur Sen’in çalışmalarını değerlendirdi. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek Genel Kurul toplantısına dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yönetimle çalışmaların çok daha güçlü şekilde sürdürüleceğini ifade etti.

Konuşmasında ayrıca belediye seçimlerinden sonra gündeme gelen haberlere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur Sen’in bu gelişmeler karşısında dik duracağını açıkladı. 

”Şunu unutmayın. İnsanoğlu hem cahildir, hem zalimdir. Ve bir yere kadar menfaatleriyle beraber hep yürür. Ben Memur-Sen camiasının bu seçimler sebebiyle ortaya çıkan tabloda, bulundukları yerlerde dimdik duracaklarına inanıyorum. Ha ne yapacak sana? Seni makamından mı alacak? Alsın. Seni memurluktan atabilir mi? Atamaz. Çünkü 657 denilen bu yasa bir defa sizi güçlü bir şekilde koruma altına almıştır. Kaldı ki bu yollara tevessül edenlerin karşısında kapı gibi Memur-Sen camiası var. Ve yine şunu bilmeniz lazım ki bu ülkede bir hükümet var. Biz hiçbir zaman yapılacak bu zulümlere tribünden seyirci olmayız. Yapılması gereken neyse bunu da yaparız.”
 

Sendika Değişikliği

Konuşmasının sonunda Memur Sen üyelerine birde çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen camiası mensupları yerlerinde dimdik durmalı, kendilerine ‘sendikanı değiştir şuraya geç’ diyenlere fırsat vermemelidir, dedi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir