Kamu Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan EYT Sorununun Çözümü İçin İlk Somut Adım

Emeklilikte Yaşa Takılanları çok yakından ilgilen önemli bir gelişme yaşandı. 

EYT Sorununun çözümü adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düğmeye bastığı ve bu sorun ile ilgilenmesi adına Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin’e görev verdiği ifade edildi. 

Yüz binlerce EYT’li vatandaşı ilgilendiren konuya dair detaylar şöyle;

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN EYT TALİMATI

TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç gün içerisinde NTV canlı yayınına katıldı. Burada gündeme konularına ilişkin açıklamalarda bulunan Cem Kılıç, EYT’li vatandaşları heyecanlandıran ifadeler kullandı. Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarına dair Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan somut adım atıldığını ifade eden Cem Kılıç, EYT meselesi adına Cumhurbaşkanımız Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin’in görevlendirilmesini şu sözlerle değerlendirdi. 

“Son dönemde bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin’i görevlendirdi. EYT’lerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Geçenlerde kendisiyle konuştum. Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor.”

Kamuilanlari.com olarak geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz ”Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan EYT’lilere Müjde Gibi Talimat ” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya dair talimat verdiğini ifade etmiştik. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir