Kamu Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Geçici Orman İşçilerinin Süre Uzatımı Müjdesi

Hak-İş 14. Olağan Genel Kurulu toplantısına katılan isimlerden birisi de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

Burada katılımcılara yönelik açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde ekonomi, çalışma hayatı ve kamu gündemi vardı. Bu konular hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

ORMAN İŞÇİLERİNE MÜJDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının bir bölümünde, Orman Genel Müdürlüğü bünyeside çalışan geçici işçilere müjde verdi. Bu işçilerin çalışma sürelerinin 4 ay uzatıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Orman İşçileri İçin Süre Uzatımı Açıklaması

”Her alanda ihtiyaç duyulan adımları atmak durumundayız. Ormancılık faaliyetleri ve orman yangınları ile mücadeleden dolayı işçi ihtiyacının had safhada olması gerekçesiyle bütün geçici işçiler için 4 ay süre uzatımı talebi yenilendi. 4 aylık uzatma sürecini böylece gerçekleştirmiş oluyoruz. Hayırlı olsun.”

TEK HANELİ FAİZ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzerinde durduğu konusu ise ekonomi oldu. Burada faiz konularına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadelere yer verdi. 

”Faiz enflasyonun anasıdır. Orada tıkanıklık vardı. Bedelini tüm ülke birlikte ödüyoruz. Bu nedenle istişare yaptık ve kararımızı uyguladık. Faizi tek haneli rakamlara indirmek zorundayız. Bundan sonra Merkez Bankası ekonomi programımıza çok daha güçlü destek verecektir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir